Kimin İçin: Yelkenli Yatçılık eğitim programı, yelkenli yatlarla gezmeye başlamak ya da bilgilerini geliştirmek isteyenlere yöneliktir. Gönüllü eğitimle elde edilen yüksek standartta denizcilik ve seyir bilgisinin denizde yasal zorunluluklar, belgeler ve denetimlerden daha üstün düzeyde güvenlik sağlayacağı ve denizde olmaktan aldığınız zevki arttıracağı inancına dayanır.

İçerik, Hedef: Programımız, denizcilik / seyir seminerleri ve diğer özel konulardaki kısa seminerler ile desteklenen bir dizi uygulamadan oluşur. Sunduğumuz seminer ve uygulamalarımız ile bilginiz ve özgüveninizi arttırırken, Amatör Denizci Belgesi, Yachtmaster vb. belgeleri almak için gerekli bilgileri de kazanırsınız. Hedefimiz sizi belgelerin sınırladığı değil, kendi istediğiniz deneyim ve bilgi düzeyine eriştirmektir.

Uygulamalarımızın çoğu beş gün ya da birkaç haftasonunda yapılır. Uygulamalarımızda denizci bir tekne üzerinde deneyimli, yetkin bir eğitmenimiz ve en çok beş katılımcı ile birlikte olursunuz. Sabırlı ve espirili eğitmenlerimiz, teknede güvenli ve eğlenceli bir ortam sağlarken her katılımcının bilgi, yetenek ve öğrenme hızına uyarak, katılımcılarla olabildiğince teke tek zaman geçirmeye çalışırlar. Uygulamalarımızı bizim teknelerimiz yerine kendi tekneniz üzerinde de alabilirsiniz.

Seyir ve denizcilik seminerlerimiz değişik düzeylerdeki uygulama eğitimlerini bütünlemek üzere tasarlanmıştır. Kuramsal seminerlerimiz yelkenci ya da motoryatçı potansiyel ve deneyimli reisleri, denize çıkmaya ve bir yatın sorumluluğunu almaya yetecek düzeyde - en azından kuramsal düzeyde - bilgilerle donatmayı amaçlar. Seminerlerimiz gece dersleri ya da haftasonu dersleri olarak verilir. Seminerlerden sonra beklenen, öğrendiğiniz bilgileri beceriye dönüştürebilmenizi sağlayacak Yelkenli Yatçılık uygulamalarına katılmanızdır.

Katılım: Yelkenli Yatçılık Eğitim Programına herhangi bir düzeyden katılabilirsiniz. Bunun için öngerekliliklerde belirtilen bilgiler ile seyir deneyimini edinmiş olmanız yeterlidir. Deneyim ve yeteneklerinizi değerlendirirken gerçekçi olmanızı ve katılacağınız seminer yada uygulamaları seçerken bizimle görüşmenizi öneririz.