DENİZCİLER İLETİŞİM GRUBU
denizciler@yahoogroups.com

İletişim Grubu Nedir ?
İletişim Grupları (diğer adlarıyla e-posta listesi, e-mail list, e-mail group) bir grup kişinin sürekli iletişim içerisinde olması amacıyla kurulmuş, elektronik ileti sistemleridir. Grup üyesi kişilerin, diğer üyelerin de haberdar olmasını istedikleri bilgi, görüş ve düşünce ve duyurularını tek bir e-posta iletisi ile diğer grup üyelerinin tümüne göndermesini sağlarlar. İletiyi alan grup üyeleri, iletiyi yanıtladıklarında bu yanıt da aynı şekilde tüm üyelere gönderilir. Böylece, grup üyesi kişilerin tümü bu iletişimden haberdar olur.

İletişim Grubu'nun e-postadan Farkı:
e-posta ile ileti göndermek e-posta'da bir gönderen ve (genellikle) bir alıcı vardır. Alıcı iletiyi yanıtladığında, bu yanıt (genellikle) yalnızca gönderene gönderilir. e-posta ile ileti yanıtlamak
İletişim Grubu ile ileti göndermek İletişim Grubu'nda, gönderici, alıcı adresi olarak iletişim grubunun adresini yazar. Bu adrese gelen e-postaları değerlendiren sistem, grup üyesi herkesin adresine bu bu e-postanın bir kopyasını otomatik olarak gönderir. İletiyi alan üyelerin verdikleri yanıtlar da tüm üyelere gönderilir. Böylece, sürekli iletişim içerisinde olan bir grup oluşur. İletişim Grubu ile ileti yanıtlamak
İletişim Grubu kullanarak
sürekli iletişim içerisinde olan bir grup

Denizciler İletişim Grubu Nedir ?
Denizciler İletişim Grubu, denizciliğin dostluk, yelkenin özgürlük olduğunu duyumsayan herkesin denizcilik ile ilgili bilgi, görüş ve düşünceleri ile diğer denizcileri ilgilendirebilecek duyurularını paylaştığı bir iletişim aracıdır. 18 Ekim 2001'de kurulan grubun Eylül 2009'da yaklaşık 3800 aktif üyesi vardır.
Gruba ileti gönderebilmek ve iletileri alabilmek için üye olmak gereklidir. Bu üyelik ücretsizdir. Dileyen herkes üye olabilir.
Grup iletişimine yardımcı olan web sitesi yelkenli.com'dur.
Gruba üye olmak (ya da bir dostunuzun üye olmasını sağlamak) için iki yöntem vardır:
1. Yöntem: yelkenli.com'a girin.
  Sol menünün altındaki forma adını(zı) ve e-posta adresini(zi) yazın.
  Birkaç çalışma saati içerisinde üyeliğiniz tarafımızdan başlatılacaktır.
2. Yöntem: boş bir e-posta iletisini denizciler-subscribe@yahoogroups.com adresine gönderin (göndersin).
  Birkaç dakika içerisinde üyelik isteğinizi onaylamanızı isteyen (çoğu İngilizce) bir e-posta alacaksınız. Bu iletinin içerisindeki bağa tıklayın ya da "Yanıtla" basın ve ek hiçbirşey yazmadan "Gönder" basın.
  Üyeliğinizin başladığını bildiren iletiyi birkaç dakika içinde alacaksınız.
Gruba ileti göndermek için yazdığınız e-posta iletisini denizciler@yahoogroups.com adresine gönderin. Gönderilen iletiler (birkaç çalışma saati içerisinde) grup yöneticisi tarafından onaylandıktan sonra otomatik olarak dağıtılmaktadır. Gönderdiğiniz iletinin sistem tarafından dağıtılan kopyası size de gelecektir. Böylece iletinizin gönderildiğinden emin olabilirsiniz.
Gruptaki tüm iletileri okumak için www.groups.yahoo.com/group/denizciler adresini ziyaret edin.
Gruptan çıkmak için boş bir e-postayı denizciler-unsubscribe@yahoogroups.com adresine gönderin.
Üyelik ile ilgili sorularınızı liste yöneticisi Anıl Çivi'nin anilcivi@yelkenli.com adresine yazarak sorabilirsiniz.

Rüzgarınız kolayına, pruvanız neta olsun.